Мюриън
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Мюриън

ролеви свят и игра
 
ИндексЗбИжЗИЙГалерияТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход
Търсене
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Latest topics
» Срещи в Скайп
Дискусии за правилата Icon_minitimeПон Яну 04, 2010 11:35 am by IceMoon

» Дискусии за правилата
Дискусии за правилата Icon_minitimeЧет Апр 23, 2009 3:51 pm by IceMoon

» Паричната единица(единици) в Мюриън
Дискусии за правилата Icon_minitimeСря Апр 22, 2009 10:56 pm by IceMoon

» Баналност
Дискусии за правилата Icon_minitimeВто Мар 03, 2009 4:45 pm by IceMoon

» Поезия
Дискусии за правилата Icon_minitimeНед Фев 15, 2009 2:41 am by shmily

» По пътя на спомените за Тъмната Лилия
Дискусии за правилата Icon_minitimeЧет Фев 05, 2009 5:56 pm by IceMoon

» Готини места и образи
Дискусии за правилата Icon_minitimeСря Яну 21, 2009 2:23 pm by IceMoon

» Танцуват прашинки в сърцето ми...
Дискусии за правилата Icon_minitimeСря Яну 07, 2009 3:45 pm by IceMoon

» Очи умират в блясък......
Дискусии за правилата Icon_minitimeВто Сеп 30, 2008 11:23 am by IceMoon

Navigation
 Portal
 Индекс
 Потребители
 Профил
 Въпроси/Отговори
 Търсене
Форум
Partners
free forum

 

 Дискусии за правилата

Go down 
3 posters
АвторСъобщение
cherno_slance

cherno_slance


Брой мнения : 155
Registration date : 30.01.2007

Списък с героите
Име на героя:
Разни: Главен герой

Дискусии за правилата Empty
ПисанеЗаглавие: Дискусии за правилата   Дискусии за правилата Icon_minitimeПон Фев 19, 2007 9:42 pm

Тук ще се обсъждат само правилата на играта - отделно от Обясненията, които неизбежно ще възникнат около игровите постове.

Предлагам за обсъждане следните правила:

1) Да опишем чисто статистически силните и слабите страни на спец. единиците в съпоставка всяка със всяка. Така няма да ограничим въобръжението на играчите, но ще се знае в какви граници на превъзходство ще се описва един двубой и тн. Така няма да има изненади от рода на: "това наистина ли е толкова бързо.... ааъъ, на този скил предвидил ли си някаква теоретична контра и тн"

2) Прекомерно мощните единици да имат три списъка, свързани с уменията:
- за свободна употреба
- Извън игрови, съдърържаш умения и степени на умения, които могат да се използват само след гласуване от играчите.
- списък с причини, които вътреигрово да обясняват защо даден герой не си е пуснал "пауъра"

3) Да си набележим предварително няколко основни, но достатъчно разнообразни посоки на развитие на сюжета. Както и когато на някой му хрумне нещо ново, да го споделя с останалите и да се обсъжда, за да няма като сривовете в концепцията в един друг сайт.
Пример:
А) Когато са разбрали, че експериментът им излиза от контрол заради намесата на Фаетон, тъмните елфи, заедно с още който пожелаем, са решили да съберат петте предмета на силата, да отворят портал към паралелна вселена и да хвърлят през портала Леман. Идеята им ще е, че каквото и да стане с Леман и свръхсилите в главата му, то това няма да се случи в измеренията на нашата Вселена. Разбира се, решението има един очевиден недостатък, за който обаче т.елфи биха се сетили едва в последния момент - например, че подобен ход би изхвърлил от Вселената и Първичната Светлина.
Б) Друга фракция би искала да проведе експеримента докрай, трета - да го убие или да го затвори в магическия еквивалент на стазис, четвърта - да помогне на един от борещите се в главата на Леман РБ и Ф
В) Възможни са варианти и относно самостоятелното търсене на петте велики предмета - напремер за да се разбере как и защо е изчезнала или как може да бъде доунищожена.... или обратно - съживена.

4) Предлагам най-важните образи и тн да бъдат неприкосновени за убиване, но да не бъдат на един играч. Например Леман да е повече ""футболна топка", а не мой личен герой.
Тоест получава се една категория герои, които са ничий, но по дефулт не може да се опише как умират.
Върнете се в началото Go down
Бобо W
Admin
Бобо W


Брой мнения : 54
Registration date : 30.01.2007

Списък с героите
Име на героя: Ориор
Разни: Главен герой

Дискусии за правилата Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дискусии за правилата   Дискусии за правилата Icon_minitimeПон Фев 19, 2007 9:54 pm

1) Съгласен съм. Но това, разбира се, включва елемента първо да си пуснем героите, нали?Smile

2) Такааа тук малко не разбрах точната конструкция. Първото е ясно, второто да не е нещо като дилемата "знание на героя - знание на играча"? Третото ми е ясно... горе-долу. Но да няма подобни обяснения от "ми щото той е ебаси стилния тип и прави магии само когато ще бъде красиво" освен ако не става въпрос за някой наистина особен герой..

3) Искам да направите сметката, че всички магове и пр. са доста слаби, в сравнение с някогашните чародеи. По този начин, можем да вкараме в сюжета няколко чародея, чиито сили се пробуждат и допълнително размътват водата в и без това мазалото...

4) Ами, нека всеки направи по един допълнителен герой, ти вече си имаш, който да си го подмятаме - нека го наричаме Герой за гледна точка, т.е. през него да оглеждаме нещата от всички страни, или съкратено ГГТ.
Върнете се в началото Go down
http://murion.frbb.net
IceMoon

IceMoon


Брой мнения : 165
Age : 41
Местожителство : Shadow of the Moon
Registration date : 30.01.2007

Списък с героите
Име на героя:
Разни: Главен герой

Дискусии за правилата Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дискусии за правилата   Дискусии за правилата Icon_minitimeПон Фев 19, 2007 10:14 pm

1. Не съм съгласна да се описват статистически нещата с цифри. Предпочитам с думи като силни и слаби страни, както и умения. Вече оттам да се правят сравнения.
2. Не съм съгласна да има твърде много прекомерно мощни герои, а и защо пък точно три списъка? Не би трябвало да има ограничения. С другите две подточки съм съгласна, но предлагам да има и списък с причини защо героя си е пуснал "силата"
3. Да, трябва да има повече варианти, аз лично мога засега да предложа още два, свързани с демоните единаци и вампирите, но за самостоятелно още не съм решила.
4. Смятам, че дори и главните герои могат да бъдат убивани, защото по този начин се дава нова динамика и продължение на историята, но съм склонна да се съглася и да не се убиват. И да, ще направя допълнителен герой, мислех Лилит, но сега нещо не съм съгласна.
Върнете се в началото Go down
http://victoria-mineva.blogspot.com;http://mirion.bulgarianforum
cherno_slance

cherno_slance


Брой мнения : 155
Registration date : 30.01.2007

Списък с героите
Име на героя:
Разни: Главен герой

Дискусии за правилата Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дискусии за правилата   Дискусии за правилата Icon_minitimeСря Фев 21, 2007 7:00 pm

Ледена Луна, под статистически нямам предвид цифри - проявил съм неточност на изказа. Имам предвид, че примерно като се срещнат демон от дадена порода и ангел, в осем, дори девет от десет случая демонът е малко по-силен, а ангелът малко по-бърз.

- Съгласен съм, че героят трябва да има и предварително определени в списък причини, които биха го накарали да си пусне пауъра. Това ми се струва по-удачно от моята идея. Заплаха за живота на близък, предизвикване на дуел и тн са достатъчно категорични причини, за да накарат едно същество да се "понапъне"

- Главните герои могат да се убиват, ако авторът им се съгласи. Както и в положения, които са безизходни и авторът им сам ги е наврял в тях. Но дори и тогава пак трябва да е съгласен. Всъщност за такива случаи - когато героят е загубил съдбоносен сблъсък, но създателят му не иска да го убие - в такива случай може да се опише как е ранен, отвлечен, абдикира, свален е от власт, документите му са откраднати и тн.

- Мда, Бобо, чакам игровия ти пост. Същото се отнася и за Озирис!!
Върнете се в началото Go down
IceMoon

IceMoon


Брой мнения : 165
Age : 41
Местожителство : Shadow of the Moon
Registration date : 30.01.2007

Списък с героите
Име на героя:
Разни: Главен герой

Дискусии за правилата Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дискусии за правилата   Дискусии за правилата Icon_minitimeСря Фев 21, 2007 8:49 pm

Така съм съгласна вече, под статистика се сетих за ония гадни цифри......

За общи герои аз лично в момента мога да посоча: Фирифула`Дут, защото е единствения маг илюзионист, който е овладял три школи (максимума е две) - земна, въздушна и Хаос.


Последната промяна е направена от на Съб Мар 24, 2007 12:11 pm; мнението е било променяно общо 5 пъти
Върнете се в началото Go down
http://victoria-mineva.blogspot.com;http://mirion.bulgarianforum
cherno_slance

cherno_slance


Брой мнения : 155
Registration date : 30.01.2007

Списък с героите
Име на героя:
Разни: Главен герой

Дискусии за правилата Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дискусии за правилата   Дискусии за правилата Icon_minitimeВто Мар 27, 2007 12:54 am

Има един въпрос, който наистина трябва да се (до)уточни. При това много ясно.

- Ако Ледена Луна и Бобо помнят, варианта с героите, които минават през света, сякаш планините са рисунки върху стени от оризова хартия... беше обсъждан още в началото и отхвърлен.
Мотиви за отхвърлянето:
2.1) Реалистичност:
В реалния свят надпреварата между средствата за разрушение и защита е вечна и непрекъсваема, от време на време едното успява да вземе сериозен аванс - но като цяло са в равновесие.
Вярно е, че най-силните герои имат списъци с умения, които - ако останалите играчи разрашат използването им - ги превръщат в еквивалента на термоядрените снаряди. НО, повтарям НО - в нашия свят има едно нещо, наречено противоатомни бункери и основната му идея е да удържа дори на пряко попадение от голяма атомна бомба.

2.2) Баланс на самата игра.
Ако искаме да играем с герои, които минават през света, сякаш планините му са рисунки върху стена от оризова хартия... ако искаме това ни трябват не просто силни герои.... ще е нужно да зададем правилата на игровата Вселена така, че да може да се минава през планините, а океаните да се изпаряват с един поглед.
... Балансът на Мюриън обаче почива върху идеята, че за да изпариш световния океан на планетата, ще ти трябва повече от една атомна бомба, пък дори и свръх-мощна. Балансът на Мюриън почива на идеята, че създанията, които могат с едно щракване на пръстите да преместят континентите, се намират на + или - седмо ниво и не се връщат от там.


Извод:
Тоест трябва да има места, които могат да паднат само СЛЕД МАСОВ ЩУРМ или ОБСАДА и то обсада, проведена от повече от една единица, пък която и да била тях.
Колкото до въпроса как - магията не е само за рушене, тя може и да се вложи в основите и зидовете на един замък или укрепление. Естествено, защитните заклинания на бай Пешо против уроки няма да спрат демон единак или носител на огъня да мине за по-пряко през зидовете на цялата му къща! Но трябва да има и места, където защитата е правена от могъщи, умни и организирани сили.
Върнете се в началото Go down
cherno_slance

cherno_slance


Брой мнения : 155
Registration date : 30.01.2007

Списък с героите
Име на героя:
Разни: Главен герой

Дискусии за правилата Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дискусии за правилата   Дискусии за правилата Icon_minitimeНед Ное 25, 2007 7:03 pm

Мисля, че тук му е мястото на въпроса, който сега ще повдигна, тъй като става въпрос за баланса на самия свят.

Значи проблемът е следния: с изключение на Ледена Луна, всички останали сме направили герои, които могат да влязат в ада, за да си вземат огънче за цигарата, след което да прескочат до Рая, за да "пуснат една вода" в тамошните храсти с рози.

Искам да се срещнем в кю-то или скайпа и да обсъдим въвеждането в Мюриън на Пазителите и дим-давотите от Сак-Никте, както и още едно две три неща, които могат да се определят като НИП-раси или сили.

Категорично съм против духа на Екзолтед, който започва да царува в Мюриън заради задружните ни усилия ( изключвам Ледена Луна).
Върнете се в началото Go down
cherno_slance

cherno_slance


Брой мнения : 155
Registration date : 30.01.2007

Списък с героите
Име на героя:
Разни: Главен герой

Дискусии за правилата Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дискусии за правилата   Дискусии за правилата Icon_minitimeПон Ное 26, 2007 10:39 am

http://www.sivosten.com/forum/viewtopic.php?f=4&t=3731

1)
От там са Пазителите като образ и прочие ( ще е необходима съвсем лека редакция)

Причина да ги въведем - способностите им са от космически характер, но взимат решение невероятно трудно и бавно. Де факто те могат да бъдат един от начините, чрез които единодушната ни воля и на четиримата може да се приложи директно вътре в света.
Хубавото е и друго - дори герои като Гарвана или Кроолун не могат да знаят, че нашите четири гласа като играчи могат да ги смажат..... но Пазителите ще са нещо реално, макар и почти неосезаемо дори за тях. Героите ще знаят, че те взимат решения много трудно и бавно, но понякога наистина успяват да го сторят в рамките на същото хилядолетие, за което се отнася случая....

2)
Пак от там ще вземем и другите нипове като "ками"-животните - способни да говорят на най-древния език ( ИИ маянски - езика на който Арвен ен Нирнает звучи като Коахау`Щан ту Каха-Палуна`Шибил) и на който говорят и Чедата (но приликите са до тук).
Отделно имат вродена и чудовищно голяма крепкост и живеят докато имат воля за това.

В Сак-Никте "ками"-животните са потомци на Дим-Давотите от съешавания със обикновенни животни. Тук просто ще ги е имало.

Причина да ги въведем -
- глобална. Тъй като ще са НИП-ове, които не се интересуват от игрите на двукраките... на които и да е двукраки.... и са могъщи, те ще действат като балансиращ фактор срещу все по-мощните ни герои. Тоест - могат да бъдат съюзници на дадена раса, държава, войска, група, индивид само ако враговете на тази раса, държава и т.н. са ги направили свои смъртни врагове. Може да се получава добър роулплей от разговори със такива същества, но все едно - недопустимо ще е просто да минеш и да направиш такова същество свой съюзник.
- конкретна причина - по принцип ще са труу неутрал, но ками-тата на територията на Белерианд ще имат едно, две наум срещу елфите. Не за друго, а защото някой от глобалните магии на последните (например мрежата от сигнално-охранителни заклинания около Дупките) им кофтят и без това ниската плодовитост.
Върнете се в началото Go down
IceMoon

IceMoon


Брой мнения : 165
Age : 41
Местожителство : Shadow of the Moon
Registration date : 30.01.2007

Списък с героите
Име на героя:
Разни: Главен герой

Дискусии за правилата Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дискусии за правилата   Дискусии за правилата Icon_minitimeПон Ное 26, 2007 11:27 am

Крайно време беше за тази дискусия и искрено се надявам ЧС, да поставяш темата не само заради факта,че съм жена и мърморя, а заради реални факти, които си забелязал.
Иначе се надявам скоро да се съберем на линия. Само на кратко да обясня принципите на игра от моя гледна точка на всички нас.
1. ЛЛ - "Не си учтив, трябва да умреш независимо по какъв начин" (Ед`Ел, Страндед, Джезбет)
2. Бобо - "Не ме кефиш, слаб си, трябва да умреш от меча ми" (знаещите)
3. ЧС - "Не ми харесваш, ще те размажа с пръст" (главно носителите)
4. ЛО- "Не ме кефиш, умираш от погледа на едното ми око" (многооките)

Така мисля аз за Мюриън в момента, затова и не пиша често, няма смисъл. Каквото и да пусна като пост може точно с 1-5 изречения да бъде обезличен, ако мине нечий велик герой.
Върнете се в началото Go down
http://victoria-mineva.blogspot.com;http://mirion.bulgarianforum
cherno_slance

cherno_slance


Брой мнения : 155
Registration date : 30.01.2007

Списък с героите
Име на героя:
Разни: Главен герой

Дискусии за правилата Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дискусии за правилата   Дискусии за правилата Icon_minitimeПон Дек 10, 2007 2:14 pm

Припомням, че вътре игрово използваме маянският език като езика на Чедата и Пазителите (за които ще говорим по-нататък). Елфическият език е по-късно възникнал...или по-скоро елфите са се появили по-късно в Мюриън ( за това също по-късно).

За удобство може да приемем следната условност:
- с болд се предават ретроспекции или пряка реч, в която се цитира нещо от миналото.

- с италик се предава елфическа пряк реч, понякога и размислите на герой, който мисли на елфически. Понякога може просто да бъде елфически текст, който някой герой чете.

- с комбинация от болд и италик се предава древният език, този, който понякога използват Чедата в пристъп на раздразнение или особено силни чувства. Той е по-стар от елфическия, макар елфите да са тук преди идването на Чедата във вещественото ниво на света. Роден език е на Пазителите и ками-животните.
Върнете се в началото Go down
What the
Гост




Дискусии за правилата Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дискусии за правилата   Дискусии за правилата Icon_minitimeЧет Апр 23, 2009 2:47 pm

Защо акаунта ми беше истрит?
Върнете се в началото Go down
IceMoon

IceMoon


Брой мнения : 165
Age : 41
Местожителство : Shadow of the Moon
Registration date : 30.01.2007

Списък с героите
Име на героя:
Разни: Главен герой

Дискусии за правилата Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дискусии за правилата   Дискусии за правилата Icon_minitimeЧет Апр 23, 2009 3:48 pm

Защото не си написал нито едно мнение за прекалено дълъг период от време. И не само твоят акаунт беше иЗтрит, ами на още 10 човека. Като искаш си прави втори акаунт, но ако повече от една година не пишеш абсолютно нищо, ще бъде изтрит.
Върнете се в началото Go down
http://victoria-mineva.blogspot.com;http://mirion.bulgarianforum
IceMoon

IceMoon


Брой мнения : 165
Age : 41
Местожителство : Shadow of the Moon
Registration date : 30.01.2007

Списък с героите
Име на героя:
Разни: Главен герой

Дискусии за правилата Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дискусии за правилата   Дискусии за правилата Icon_minitimeЧет Апр 23, 2009 3:51 pm

И тъй като явно това не е написано, не се разбира. Значи при регистрация на нов акаунт и никаква активност от страна на потребителя, което значи и никакво участие в Игровите постове (игровата линия) в продължение на повече от 1 година ако няма написано нищо и мненията са 0, ще се трият тези потребители.
Върнете се в началото Go down
http://victoria-mineva.blogspot.com;http://mirion.bulgarianforum
Sponsored content





Дискусии за правилата Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дискусии за правилата   Дискусии за правилата Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Дискусии за правилата
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Мюриън :: Игрова Линия :: Правила-
Идете на: