Мюриън
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Мюриън

ролеви свят и игра
 
ИндексЗбИжЗИЙГалерияТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход
Търсене
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Latest topics
» Срещи в Скайп
Танцуват прашинки в сърцето ми... Icon_minitimeПон Яну 04, 2010 11:35 am by IceMoon

» Дискусии за правилата
Танцуват прашинки в сърцето ми... Icon_minitimeЧет Апр 23, 2009 3:51 pm by IceMoon

» Паричната единица(единици) в Мюриън
Танцуват прашинки в сърцето ми... Icon_minitimeСря Апр 22, 2009 10:56 pm by IceMoon

» Баналност
Танцуват прашинки в сърцето ми... Icon_minitimeВто Мар 03, 2009 4:45 pm by IceMoon

» Поезия
Танцуват прашинки в сърцето ми... Icon_minitimeНед Фев 15, 2009 2:41 am by shmily

» По пътя на спомените за Тъмната Лилия
Танцуват прашинки в сърцето ми... Icon_minitimeЧет Фев 05, 2009 5:56 pm by IceMoon

» Готини места и образи
Танцуват прашинки в сърцето ми... Icon_minitimeСря Яну 21, 2009 2:23 pm by IceMoon

» Танцуват прашинки в сърцето ми...
Танцуват прашинки в сърцето ми... Icon_minitimeСря Яну 07, 2009 3:45 pm by IceMoon

» Очи умират в блясък......
Танцуват прашинки в сърцето ми... Icon_minitimeВто Сеп 30, 2008 11:23 am by IceMoon

Navigation
 Portal
 Индекс
 Потребители
 Профил
 Въпроси/Отговори
 Търсене
Форум
Partners
free forum

 

 Танцуват прашинки в сърцето ми...

Go down 
АвторСъобщение
IceMoon

IceMoon


Брой мнения : 165
Age : 41
Местожителство : Shadow of the Moon
Registration date : 30.01.2007

Списък с героите
Име на героя:
Разни: Главен герой

Танцуват прашинки в сърцето ми... Empty
ПисанеЗаглавие: Танцуват прашинки в сърцето ми...   Танцуват прашинки в сърцето ми... Icon_minitimeЧет Мар 13, 2008 5:23 pm

Танцуват
прашинки във сърцето ми
завихрени от пориви,
понесени от спомени,
покрили с плащ от ярост
окаяните дни на настоящето. .


Музиката се лееше така, както струя кръв, изтичаща вследствие на гладко, чисто и тънко порязване от току що заточено острие. Лукреция стоеше грациозно върху позлатения стол, кръстосала отегчено краката си и отпиваше бавно от чашата червено вино. Развъртя леко между пръстите си оформеното парче кристал и видя за пореден път, че отражението й го нямаше. Кървавите пламъчета на очите й играеха палаво ту по повърхността на чашата, ту се насочваха изпод дългите красиви мигли към студеното като на статуя лице на граф Ашелон де ла Винхазър.

Крещят
неистовите мигове
на вътрешно прозрение
че само шепи думи
през пръстите изтичат
и времето - и то изтича
в поредния напразен
опит за величие.


Очите му както винаги бяха празни и изглеждаха като големи кафяви дупки, в които нямаше никакъв живот. Той пушеше лулата си бавно и със същото отегчение кръстоса краката си, слушайки внимателно думите на песента. Със свободната си ръка взе от златната масичка пред себе си кристална чаша с кафява течност в нея. Разклати я за пореден път и отпи малка глътка. Облиза повърхността й леко с устните си - предизвикателно, както винаги правеше.
Очите на Лукреция отбелязаха това движение като изкушаващо и нахално, но се въздържа от каквато и да е реплика, отпивайки отново от виното си.
Двамата срещнаха погледите си за части от секундата – единия видя кафявите бездни на студа, а другия кървавите дупки на отегчението. Някак си се разбраха и графът стана от мястото, поставяйки нежно чашата с питието си на малката масичка, по която се чу леко почукване.

Изправи се на крака и застана пред графинята, която галантно му подаде ръката си, чиято ръкавица се изхлузи леко до лакътя й.

-Може ли един танц, милейди? – попита с кавалерски жест Ашелон.
-Да, разбира се, милорд. – изправи се бавно и гъвкаво дамата.

Загърбил детство
и вперил зор
в неясното си бъдеще -
смехът горчив
остава ми едничкото
спасение.


Със заучени стъпки започнаха да играят танца, с който трябваше да се открие вечерния бал. Ръката на графа придържаше талията на Лукреция, докато нейната деликатна длан се преплиташе с неговите не по-малко фини дълги пръсти на аристократ. Косата й се спускаше свободно малко под кръста в сложни къдри и сякаш също танцуваше под тоновете на нежната мелодия. Роклята й от червен тюл шумолеше, а кадифения й завършек падаше тежко под стъпките и на двамата. Неговият смокинг сякаш оплиташе водопада от кръв, обвиващ тялото на партньорката, с която се сливаха в едно цяло движещо се красиво цвете, сякаш погълнато от бодлите си.
Свободната ръка на Лукреция докосна леко косата на графа, спускайки се по бузата му и накрая спря движението си върху лявото рамо на грациозното тяло. Каква студенина усети? Сякаш партньора й за този първи и последен танц беше мъртъв още повече от нея – немъртвата.

В ритъма на музиката, Ашелон се наведе леко над ухото й, прошепвайки нежно:

-Това е истината за Метафия, милейди, тук е страната на златното слънце, чийто лъчи отварят всички порти, чрез които се стига до титлите.... – вдишвайки част от елегантния й аромат на роза, той продължи танца, привеждайки я към земята.
-Нима? Аз смятах, че титлите се получават чрез заслугите и потеклото. – отвърна Лукреция, хващайки се по-здраво с ръката си за рамото на партньора си.
-Грешите, красива графиньо , тук всички са благородници, стига кесиите им да го позволяват, те стават част от елитното общество..Нали ме разбирате – прошепна близо до устните й Ашелон.
-Е, човек се учи от грешките си, драги ми приятелю – изправяйки я, тя се доближи по-плътно до тялото на графа.

Последната искра на волята -
за себе си да плача
ще откажа.


Седнаха по местата си, отпивайки отново от питиетата си. Усмихнаха се един на друг и изпаднаха в студено и плътно мълчание. Бяха така близки и толкова далечни.. Но връзката им започваше да се превръща в нещо като начало на дългогодишно приятелство..
Върнете се в началото Go down
http://victoria-mineva.blogspot.com;http://mirion.bulgarianforum
IceMoon

IceMoon


Брой мнения : 165
Age : 41
Местожителство : Shadow of the Moon
Registration date : 30.01.2007

Списък с героите
Име на героя:
Разни: Главен герой

Танцуват прашинки в сърцето ми... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Танцуват прашинки в сърцето ми...   Танцуват прашинки в сърцето ми... Icon_minitimeСря Яну 07, 2009 3:45 pm

Метафия е с главен град - херцогство Метафия и е разделена на отделни други по-малки херцогства. Това е страна, която носи чувство на обреченост... Първата благородническа титла се купува, стига да има пари затова. Във зависимост от предложената цена, дори най-обикновени предприемачи, които могат да платят нужното злато се превръщат в благородници. Следващите благороднически титли се заслужават...по различни начини. В Метафия не преобладават чистокръвни благороднически родове. Дори някои от тях, ако имат големи дългове и са останали бедни, не се признават от "аристокрацията". Малко са истинските чистокръвни благородници.
Върнете се в началото Go down
http://victoria-mineva.blogspot.com;http://mirion.bulgarianforum
 
Танцуват прашинки в сърцето ми...
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Мюриън :: Свят :: Държави :: Метафия-
Идете на: