Мюриън
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Мюриън

ролеви свят и игра
 
ИндексЗбИжЗИЙГалерияТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход
Търсене
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Latest topics
» Срещи в Скайп
Хирве`Исил Icon_minitimeПон Яну 04, 2010 11:35 am by IceMoon

» Дискусии за правилата
Хирве`Исил Icon_minitimeЧет Апр 23, 2009 3:51 pm by IceMoon

» Паричната единица(единици) в Мюриън
Хирве`Исил Icon_minitimeСря Апр 22, 2009 10:56 pm by IceMoon

» Баналност
Хирве`Исил Icon_minitimeВто Мар 03, 2009 4:45 pm by IceMoon

» Поезия
Хирве`Исил Icon_minitimeНед Фев 15, 2009 2:41 am by shmily

» По пътя на спомените за Тъмната Лилия
Хирве`Исил Icon_minitimeЧет Фев 05, 2009 5:56 pm by IceMoon

» Готини места и образи
Хирве`Исил Icon_minitimeСря Яну 21, 2009 2:23 pm by IceMoon

» Танцуват прашинки в сърцето ми...
Хирве`Исил Icon_minitimeСря Яну 07, 2009 3:45 pm by IceMoon

» Очи умират в блясък......
Хирве`Исил Icon_minitimeВто Сеп 30, 2008 11:23 am by IceMoon

Navigation
 Portal
 Индекс
 Потребители
 Профил
 Въпроси/Отговори
 Търсене
Форум
Partners
free forum

 

 Хирве`Исил

Go down 
2 posters
АвторСъобщение
IceMoon

IceMoon


Брой мнения : 165
Age : 41
Местожителство : Shadow of the Moon
Registration date : 30.01.2007

Списък с героите
Име на героя:
Разни: Главен герой

Хирве`Исил Empty
ПисанеЗаглавие: Хирве`Исил   Хирве`Исил Icon_minitimeСря Фев 21, 2007 10:38 pm

Танцуват
прашинки във сърцето ми
завихрени от пориви,
понесени от спомени,
покрили с плащ от ярост
окаяните дни на настоящето.



Тънък нежен глас лееше сребърна песен, попита от спомени...Самота и меланхолия. Един от онези гадни дни, в който желанието за потъване в дълбоките пясъци завладяваше червенокосата чаровница. Изумрудените й очи тъжно гледаха през прозореца на стаята й в школата на Даар. Наведе поглед към ръката си, скоро трябваше да сложи пръстен на ръката си - доказателство, че е овладяла школата на водата... Но някак не се радваше. Изпитваше неистово желание да овладее школата на Хаоса, не знаеше защо, но тя я привличаше неистово.....Необяснимо желание, лудо и самоцелно... Наведе зениците си към пръстчето на крачето си, малък сребрист овал го обгръщаше. Почувства се горда, че е една от най-добрите ученички на Фирифула`Дот.
Замечтано и замаяно се загледа в тъкмо изгряващото слънце над Даар, чийто лъчи осветиха лицето й - с неправилен овал и високи скули. Малките й плътни устни се свиха, сякаш леко се намуси, примижвайки пред палавия лъч,който я заслепи. Отвори прозореца и я лъхна лек ветрец, развявайки непослушните й дълги червени кичури..
Загърнала тялтото си в халат, дискретно подчертаващ стегнатото й , добре оформеноо тяло .
Фирифула`Дот се появи сякаш от нищото иззад гърба й. Тя усети хлад и впит изпитателен поглед в гърба й.
- Хирве, отново ли си с отвлечено внимание? И ти ще овладяваш школата на Хаоса? Ай, та твоята главица е пълна с романтично и отнесено объркване!! Как ще се концентрираш над илюзорните магии? Как ще накараш пълзящия и дебнещ Хаос да се подчини на желанието ти? - начумерено я попита учителя.
Момичето се стресна отначало малко, но не потръпна, позагърна се в халата си и се обърна грациозно към Фирифула, направи изящен жест с ръката си.
- Учителю, навремето помниш ли какво ми казваше? С хаос се покорява себеподобния.... След като в главата ми има объркване, значи ще разбера друго такова явление перфектно, не мислиш ли? Защото аз така смятам и не мисля, че греша, а и съм достатъчно силна да се справя с нещо такова - с типичната си самоувереност тя сбръчи леко вежди и погледна изпитателно, с нескрито задоволство безизразното до момента лице на Фирифула`Дот.
За момент през лицето му пробягна лека усмивка, напомняща му за миналото му и отдавнашна младост, но кимна с несъгласие.
- Скъпа Хирве, нищо не си научила. Хаоса се покорява освен със себеподобен, също и с концентрация на позитивна енергия, също и с известна доза вслушване в съветите на по-опитните.....Но хайде, ти си ми най-добрата ученичка, искам да те изпитам за последно, тръгваш с мен към едно много важно място, за да закалиш уменията си и да се докажеш като оправна млада дама, при това магьосница илюзионистка.
Момичето ахна и лицето и разцъфна като роза в покоряваща и горда усмивка.
- Благодаря, учителю, ще направя всичко по силите си, за да заслужа специализацията си в школите на Водата и Хаоса. Кога тръгваме?
- Активна, както винаги, тръгваме утре към Халат, подготви се добре и гледай поне утре сутринта да не се отдаваш на дневно сънуване..... - измърмори под мустак Фирифула...Излизайки се замисли колко бързо тече времето.... И как пясъчния му часовник доста бързо променя потока на изсипващите се в него прашинки...от горе надолу и обратно.

Ех, младост младост! Няма нищо, което да те уплаши, ама на моята възраст вече е доста .. трудничко.. Дано се справиш, Исил, разчитам на теб

24-годишното момиче не скри радостта си, за нея това бе огромно постижение. Веднага влезна в банята, от която лъхаше аромат на лавандула, за да се появи после по кърпа със стичаща се от тялото й вода навсякъде. Започна да си приготвя багажа, но й предстоеше най- трудното нещо, да си намери слон......Имаше много работа преди да настъпи най-преломния за нея момент в живота й - пътуването...

Години: 23
Клас: Магьосник илюзионист на Водната школа, предстояща специализация в школата на Хаоса
Минало: Не си спомня Родителите
Характер: несъобразителен, труден за разбиране; не особено общителна, целеустремена, самоуверена, с нестандартно мислене. Действа по доста нетипичен начин, без твърде да бърза понякога, но в други случаи форсира нещата прекалено. Много задълбава и е любопитна. Обича предизвикателствата, винаги гледа да докаже, че е права за всичко.
Иначе е добра, романтична; силна като личност.
Умения: борави с кама (за самозащита даже са две) и илюзорни магии.

Главна Цел: Да върне жриците на Лилит към "Правата вяра", т.е. Фаетон и истинската им същност - на хора, имащи право на свободен живот без подчинение на някакъв култ

Лична цел: Да докаже на учителя си, че е достойна да владее школата на Хаоса и Водата. Иска да стане най-добрия маг илюзионист в тези две направления и да си купи сива двугърба камила (символ на престиг) с лични доходи ,както и да постави основите на втора магическа школа в Бурж. Very Happy


Последната промяна е направена от на Вто Май 08, 2007 10:03 pm; мнението е било променяно общо 6 пъти
Върнете се в началото Go down
http://victoria-mineva.blogspot.com;http://mirion.bulgarianforum
cherno_slance

cherno_slance


Брой мнения : 155
Registration date : 30.01.2007

Списък с героите
Име на героя:
Разни: Главен герой

Хирве`Исил Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хирве`Исил   Хирве`Исил Icon_minitimeСъб Мар 10, 2007 9:29 pm

Почти мога да си я представя. Описанието е добро Smile
Върнете се в началото Go down
IceMoon

IceMoon


Брой мнения : 165
Age : 41
Местожителство : Shadow of the Moon
Registration date : 30.01.2007

Списък с героите
Име на героя:
Разни: Главен герой

Хирве`Исил Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хирве`Исил   Хирве`Исил Icon_minitimeСъб Мар 10, 2007 11:36 pm

Така трябва да бъде според мен. Героите трябва да се усещат, поне аз ги усещам. Вероятно всички са така.
Върнете се в началото Go down
http://victoria-mineva.blogspot.com;http://mirion.bulgarianforum
Sponsored content





Хирве`Исил Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Хирве`Исил   Хирве`Исил Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Хирве`Исил
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Мюриън :: Игрова Линия :: Герои :: Първостепенни герои-
Идете на: