Мюриън
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Мюриън

ролеви свят и игра
 
ИндексЗбИжЗИЙГалерияТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход
Търсене
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Latest topics
» Срещи в Скайп
Пост за редакция Icon_minitimeПон Яну 04, 2010 11:35 am by IceMoon

» Дискусии за правилата
Пост за редакция Icon_minitimeЧет Апр 23, 2009 3:51 pm by IceMoon

» Паричната единица(единици) в Мюриън
Пост за редакция Icon_minitimeСря Апр 22, 2009 10:56 pm by IceMoon

» Баналност
Пост за редакция Icon_minitimeВто Мар 03, 2009 4:45 pm by IceMoon

» Поезия
Пост за редакция Icon_minitimeНед Фев 15, 2009 2:41 am by shmily

» По пътя на спомените за Тъмната Лилия
Пост за редакция Icon_minitimeЧет Фев 05, 2009 5:56 pm by IceMoon

» Готини места и образи
Пост за редакция Icon_minitimeСря Яну 21, 2009 2:23 pm by IceMoon

» Танцуват прашинки в сърцето ми...
Пост за редакция Icon_minitimeСря Яну 07, 2009 3:45 pm by IceMoon

» Очи умират в блясък......
Пост за редакция Icon_minitimeВто Сеп 30, 2008 11:23 am by IceMoon

Navigation
 Portal
 Индекс
 Потребители
 Профил
 Въпроси/Отговори
 Търсене
Форум
Partners
free forum

 

 Пост за редакция

Go down 
АвторСъобщение
IceMoon

IceMoon


Брой мнения : 165
Age : 41
Местожителство : Shadow of the Moon
Registration date : 30.01.2007

Списък с героите
Име на героя:
Разни: Главен герой

Пост за редакция Empty
ПисанеЗаглавие: Конфликт между морски разбойници и аги   Пост за редакция Icon_minitimeВто Сеп 02, 2008 3:00 pm

----

Спомените се отвяваха от вятъра така, както купчината листа танцуваха, повдигнати от него – бавно и страстно.

Устните на момчето докосваха нежното мотово чело, докато ръцете отмятаха игривите къдрави кичури, закриващи чистото лице на момичето.
Той усещаше топлинта на още неоформеното женско тяло, което често пъти търсеше утеха на неговото силно юношеско рамо, плачейки заради неправдите в детския живот.


Никабел Диякфари стоеше на кея и се взираше в спрелите кораби. Морският бриз галеше с милувката си лицето на самотният мъж с леко набола брада и много тъжен поглед, който се отдалечаваше отвъд хоризонта на полезрението на всеки нормален човек.
Той запали лулата си и очите му се изпълниха със сълзи , докато стискаше със свободната си ръка грижливо пазения медальон на врата му. Сантименталността, която прояви обаче се замени след няколко секунди с безразличен и студен поглед. С него даряваше всички минаващи, осмелили се да го погледнат.
Той мразеше хората, всъщност няколко от тях, но за Никабел всички бяха еднакви животни, подчиняващи се на нагона си за убийства и съвкупление.
Някога... и той обичаше истински и дълбоко двама човека – жените на живота му. Но това време му се струваше толкова отдавна, че сякаш векове изминаха от мига, когато живееше и любеше. Всъщност тези емоции го владееха едва до преди няколко кратки човешки години.......

------


-Братко,чакай, искам да дойда с теб, трябва да поговоря с един твой приятел. Нараних го, защото му отказах да отида с него на разходка. – тичаше запъхтяно след него малко момиченце на около тринадесет години.
-Колко пъти да ти повтарям, сестричке, че не е нужно да обясняваш постъпките си на непознати хора или такива, които не са ти много близки.


Селма спря и се намуси по детски на по-големия си брат, той не я разбираше, смяташе тя и гордо вирна нослето си.
- Ти си безчувствен и не ме разбираш! Не знам как любимата ти те търпи и обича вече една година!!!! На нейно място не бих те изтърпяла и един ден!! – предизвикателството за словесен дуел в думите й се усещаше ясно.

Лицето на Никабел се облече в доматен цвят, а той стисна устните си от яд, че сестричката му използваше винаги слабите му места, за да получи своето. В същия момент обаче се усмихна на детето срещу себе си, което зарзено от неговата проява на радост се изплези закачливо и се гушна в него. Знаеше, че отново спечели кавгата и желанието й ще се изпълни безусловно.
Те тръгнаха прегърнати към мястото, където трябваше да се срещнат с Джезбет, която тренираше усилено фехтовка с новия си учител, доведен чак от Двианор поради факта, че тя усвояваше всичко изключително бързо. Момичето надминаваше част от трениращите я, а другата смяташе, че няма на какво повече да я научат, защото това щеше да е отвъд всичко, което тя трябваше да използва. Вследствие на това мълчаливо бягство Джезбет сама изучаваше и изпробваше нови удари и движения.
Малко преди да достигнат мястото на срещата, Селма се измъкна от братската прегръдка, давайки предложение Никабел да избърза напред, а тя да дойде по-бавно след него, защото се притесняваше от моментите на нежност между двамата влюбени. Брат й обаче категорично отказа, докато я пускаше от ръцете си. Продължиха напред с бавен ход, вървейки един до друг.

-----

Капчици пот се пръскаха около Джезбет, която сякаш танцуваше със сабите в ритъм с учителя си. Стоманена музика, изявена чрез свистене се разнасяше около тях. Стъпка със стъпка, тон с тон движенията на двете фигури се отдалечаваха, приближаваха и допълваха помежду си. Душите им сякаш се превърнаха в едно цяло и се сплетоха в невидима и смъртоносна комбинация от удари, които едва ли някога щяха да използват. Преминаваха границите отвъд връзката учител – ученик, изглеждаха равни....

В далечината изникнаха силуетите на Никабел и Селма, които с всяко мъничко доближаване до заветната цел усещаха, че идват в неподходящ момент. На порядъчно близко разстояние от трениращите се спряха... Останаха в ням захлас пред гледката, която видяха. Бързината, с която се извършваше всичко беше толкова неопределена за очи, които не са тренирани, че единственото, което Селма можеше да прави се оказа отварянето на малките й устнички наполовина, а Никабел с възхищение и преизпълнен с любов гледаше тази, която обичаше. Мечтаеше си някога и той като нея да стане част от танца със сабите, но искаше партньорите да са те двамата. Любовта му към Джезбет освен към жена, представляваше и плетеница от сложни войнски емоции, които се усещат единствено от родени бойци.За тях по-добрият войн е пътеводната звезда в умението да се бие с чест и да защитава истински ценните неща в човешкия живот. Дългът в този тип хора не се нарушава от никакви обстоятелства.
С периферното си зрение Джезбет усети приближаването на възлюбения си Никабел, сърцето й се разтуптя силно, но положи нечовешки усилия да не наруши красивия момент на близост със същината на този, с когото играеше танца на сабите...


--------

Следва продължение, което сега пиша Cool


Последната промяна е направена от IceMoon на Вто Сеп 02, 2008 3:07 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
http://victoria-mineva.blogspot.com;http://mirion.bulgarianforum
IceMoon

IceMoon


Брой мнения : 165
Age : 41
Местожителство : Shadow of the Moon
Registration date : 30.01.2007

Списък с героите
Име на героя:
Разни: Главен герой

Пост за редакция Empty
ПисанеЗаглавие: Далечен спомен   Пост за редакция Icon_minitimeВто Сеп 02, 2008 3:07 pm

Концентрирала поглед върху документацията Тамара дори не чу почукването по вратата на кабинета й, което се оказа доста настойчиво. Когато тя вдигна очите си от написаното, дишането на един от слугите й нарушаваше тишината в стаята. Той притеснено се прокашля и се поклони дълбоко. Дамата отправи обвинителен кос поглед, в който обаче се прочете любопитство какво толкова важно имаше,че слугата да се осмели да влезе без нейно съгласие.

-Извинете неучтивостта ми, милейди, но нося важна пратка за вас от човек, който ме помоли въпреки негативното отношение, което ще събуди моята настойчивост, на всяка цена да предам посланието му– извинително каза младежа, след което още по-дълбоко се поклони пред нея.
-Явно наистина това, което имаш да ми предаваш е много важно, щом нарушаваш спокойствието в личните ми покои – обвинително каза Тамара – Но добре, след като е така спешно, предай, каквото трябва. Прощавам ти проявата не неуважение, но се надявам да не се повтаря.

Младият слуга плахо пристъпи към нея, подавайки й пакет с неправилна форма. Тя пое в ръцете си чудноватата пратка и се запъти към работната си маса. Взе малкия нож за рязане на писма и разряза с тънкото острие обвивката. Махна внимателно опаковката и пред нея се появи красива тъмносиня роза, с лилави краски по листата и същият цвят бодли, от които беше махната само частта, която се предвиждаше да се хване от получателката.

Тамара се зачуди на това цвете. То изглеждаше свежо, а дори за нея – любителка на розите се оказа с непонятен произход. Видимо неизвестния сорт роза в Бурж и близките около него страни, пробуди любопитството за това откъде идваше и кой знаеше за неговото съществуване. Тя се влюби в странния си подарък и веднага нареди на слугата да й донесе ваза да го натопи във вода, в която да има разтворено хапче, което да предотврати по-бързото увяхване на розата.
Сети се, че не е попитала за човека, който е наредил да й се предаде тази пратка, но докато мислеше за пропуска си, видя под розата червен плик, надписан с мастилено сини букви „Притежание на Тамара иш Икар”. Подчеркът беше тънък, четлив и красив. Дамата отвори малкия плик и ахна изумено при прочитането на текста, който гласеше:
„Уважаема Тамара, знам, че сте изненадана от подаръка, който току що получихте и съм сигурен, че когато прочетете това писмо аз ще съм в стаята Ви, за да дам лично обяснение за действията си.”
Тамара се усмихна, но в този момент замръзна, чувайки отново леко прокашляне. Обърна се по посока на звука, който чу и остана като вцепенена за няколко секунди. Пред нея стоеше един от най-красивите мъже, с които имаше срещи през живота си. Висок, строен, леко мургав и мускулест мъж прекрасни прозрачно-сини очи й се усмихваше чаровно и загадъчно. Тъмната му коса блестеше на проникналата през прозореца светлина, стегнатото му тяло сякаш изваяно от най-добър скулптор, подканваше за докосване.
Облечен в бели ленени дрехи – леко разкопчана риза, вероятно заради горещината на вън и широк панталон, мъжът пред нея я гледаше с нескрито възхищение. Очите му я изпиха с поглед и той също се оказа зашеметен от красотата на младата жена пред него. През тялото му премина тръпка, която накара думите му да застинат в гърлото. Когато той се окопити от временното вцепенение и се канеше да отвори плътните си устни, Тамара, също овладяла емоциите си, запита.

-На какво дължа честта, Ваша милост.. ? – сега тя се досети, че не знае името му и смутено замълча, подканвайки събеседника си да отговори на мълчаливия й въпрос.
-Ахмед ал Кубейси, понастоящем шейх на Фужейр и Ваш главен конкурент в търговската дейност – след кратък размисъл каза – Определено ще преосмисля позицията си, защото съм покосен от Вашето излъчване, красота, ум и финес..

Той продължи да я гледа, усмихвайки се загадъчно, а очите му се впиха в нейните сякаш искаха да разчетат какво мисли тя. Досети се, че не проявява достатъчно учтивост, доближи се до нея, коленичи с единия си крак и пое нежната бяла тънка ръка, която целуна внимателно.
При докосването на устните му към ръката й, дори през нейното тяло премина кратка тръпка, която тя овладя.
Тамара се зачуди от така доброто възпитание на шейха, но се изуми от това, че за пръв път вижда толкова красив мъж, който освен това е умен и възпитан, но най-важното – оспорваше търговската й империя.

- Уважаеми, възхитена съм от обноските и вниманието Ви, но не знам причината, поради която сте в покоите ми. – тона на гласа й привидно изглеждаше равен, но в него имаше нотки на вълнение – Моля Ви, седнете да изпием по чаша черен чай и да ми обясните неочакваното посещение, на което аз лично много се радвам. С лек жест посочи малка дъбова масичка, до която имаше два ниски стола, покрити с множество меки възглавнички, извезани със сребърни и златни нишки във формата на най-различни фигурки.
Понеже мекия й глас не търпеше възражение, шейха за пръв път в живота си се почувства някак подчинен от една жена и седна удобно на стола. Грациозната му стойка пробуди още по-голямо възхищение у Тамара, която също се настани в стола срещу него и се усмихна приветливо в очакване на отговора на въпроса й.
Почука внимателно със сребърна камбанка бледолилавият порцеланов сервиз, който стоеше за декорация на работното й помещение.
Тази нейна любима придобивка беше поръчана от майка й за десетата годишнина на Тамара. Най-добрият майстор на порцеланови фигури и прибори в Бурж с местоположение шейхство Коимбра във знак на обичта си към младата господарка, сътвори този малък уникален сервиз. Красивото произведение се състоеше от две светло лилави чашки, обсипани със сини цветчета във формата на малки капчици по цялата си повърхност. Тяхното допълнение се оказаха две малки чинийки и една не много голяма кана в същите разцветки.
Двама слуги бързо влезнаха в работното помещение, носейки кана с черен чай, специални сладки и кристално наргиле за двамата събеседници.

---------

Подлежи на сериозна редакция, приемам предложения за извършването й. Very Happy
Върнете се в началото Go down
http://victoria-mineva.blogspot.com;http://mirion.bulgarianforum
 
Пост за редакция
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Мюриън :: Игрова Линия :: Лунното затъмнение настъпва...-
Идете на: